Sürücüler Dikkat Tarih Verildi! 1 Aralık’ta Başlıyor

Hava sıcaklıkları düşüyor, İbtanbul’da pazar günü hava sıcaklığı 8-9 derecelere düşecek. Otomibil kullananlara önemli bir uyarı geldi.

Kış lastiği uygulamasına sayılı günler kaldı. Hava sıcaklıklarının 7 derecenin altına düşmesiyle yazlık lastiklerin işlevini yitirdiğini belirten lastik ustaları, 1 Aralık’ta başlayacak olan ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulamasına hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi.

“Yaz lastikleri karda ve buzda tutunmayı zorlaştırıyor”

Lastik ustaları, yaz lastiklerinin karda ve buzda tutunmayı zorlaştırdığını belirterek, “Yaz lastikleri 7 derecenin altında görev yapamaz. Bu nedenle kış lastiklerinin takılması gerekiyor. Kar yağmasını beklemeden kış lastiği taktırmalıyız” dedi.

“Kış lastikleri alırken kauçuğunun iyi olmasına dikkat edin”

Kış lastikleri alırken kauçuğunun iyi olmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, “Kış lastikleri alırken fiyatı uygun diye lastik alınmaması gerekiyor. Şu anda en güzel ve en sessiz kış lastikleri ‘V’ şekilli olanlardır. Mevsimlik lastikleri de tavsiye ediyoruz, kaliteli bir 4 mevsim lastik karda da güzel performans gösterir” diye konuştu.

“Akşamları ve sabahları hava sıcaklığı 7 derecenin altına düşüyor”

Akşamları ve sabahları hava sıcaklığının 7 derecenin altına düşmesi nedeniyle yas lastikleri işlevini yapamıyor. Bu nedenle şimdiden kış lastiklerine geçilmesi tavsiye ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x