Sıcak Gelişme: Bu Kripto Borsası Hacklendi, Coinler Çalındı!

Saldırganların kripto para borsası Remitano’yu hacklediğine yönelik kuvvetli şüpheler var. Tespitlere göre tek bir hesabın cüzdanından 2,7 milyon doların üzerinde para çekme işlemi gerçekleşti. Bu nedenle Blockchain analiz platformu Cyvers, bahse konu işlem şüpheli olarak niteledi.

Saldırganlar Remitano’yu hedef aldı!

Kripto borsası Remitano, 14 Eylül’de şüpheli koşullar altında büyük para çekme işlemleri yaşadı. Bazı Blockchain analistleri saldırıya uğramış olabileceği sonucuna vardı. Şüpheli işlemler yoluyla toplam 2,7 milyon dolar değerinde kripto para çekme işlemi gerçekleşti. Bu arada Tether, saldırganın kullandığı iddia edilen bir adresi dondurdu. Böylece, potansiyel olarak 1,4 milyon dolar değerinde müşterinin kripto parasını kurtardı.

Hacker’lar kripto borsasından bu coinleri çaldı!

14 Eylül günü saat 12:45 sularında, bilinen bir Remitano sıcak cüzdanı, daha önce hiçbir geçmişi olmayan bir adrese para göndermeye başladı. Yaklaşık 1,4 milyon dolar değerinde Tether (USDT) ve 208.000 dolar değerinde USD Coin (USDC) stablecoin’in yanı sıra 104.000 Ankr Token (o sırada 2.000 dolar değerinde) 0x74530e81E9f4715c720b6b237f682CD0e298B66C adresine transfer edildi. Blockchain analiz platformu Cyvers, kripto topluluğunu iddia edilen şüpheli işlemler hakkında uyardı. Bu bağlamda Cyvers, sosyal medya platformu X üzerinden şu paylaşımı yaptı:

Makine öğrenimi odaklı sistemimiz Remitano borsasında birden fazla anormal işlem tespit etti. Bu da 3 Blockchain’de toplam 2,7 milyon dolarlık bir kayba yol açtı. Ek kayıpları durdurmak ve çalındığından şüphelenilen fonları kurtarma çabalarını başlatmak için ekiple iletişime geçtik.

Tether daha sonra saldırganın USDT’yi nakde çevirmesini önlemek için adresi dondurdu. Bu da 1,4 milyon dolarlık boşaltılmış kriptonun daha fazla taşınmasını engelledi. Bu arada Remitano olayla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Gelişmeler için bizi takip ediniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x